„Wspierajmy testerów wydajności” – Sebastian Małyska & Grzegorz Holak

Testowanie wydajności jest potrzebne to jasne, realizowane jest w różnych formach o czym w trakcie konferencji uczestnicy się dowiedzą. A jak wesprzeć testerów wydajności? Zarówno tych którzy są bardziej kandydatami na „wydajnościowców” jak i tych co zęby już zjedli na tym temacie. W kilku zdaniach o tym jak SJSI chce realizować swoją misję również dla testerów wydajności. Postaramy się przedstawić nasze pomysły, realizacje, które trwają a także porozmawiać z uczestnikami o tym, co społeczeństwo testerów wydajności by widziało w ramach wsparcia od SJSI, co i jak jeszcze może się wydarzyć, aby zwiększyć świadomość o testerach i testowaniu wydajności.

Sebastian Małyska

Prezes SJSI

Absolwent na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.
Od 2005 roku pracuje na stanowiskach związanych z inżynierią oprogramowania: tester, inżynier in-test, leader & kierownik. Miał przyjemność współpracować z firmami Atos Origin, Alcatel-Lucent, Genesys, Cognifide & Nokia.
Obecnie prowadzi własną działalność. Konsultuje m.in. w firmie Smart Coders.
ISTQB® certyfikowany tester. IREB certyfikowany analityk. Współorganizator, prelegent również członek rad programowych na polskich i zagranicznych konferencjach testerskich. Współorganizator meetup’u ŁuczniczQA w Bydgoszczy. Szef Marketing Work Groupy w ISTQB®. Wykładowca na studiach podyplomowych.
Zainteresowania pozazawodowe to przede wszystkim rodzina.

Sebastian na LinkedIn

Grzegorz Holak

Wiceprezes SJSI /  Test Developer Engineer w Sii Poland

Od początku swojej testerskiej przygody nakierowany na techniczne aspekty jakości oprogramowania. Uczestnik wielu, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, projektów. Poszukujący najlepszych praktyk, zainteresowany usprawnianiem procesów.
Aktualnie zajmuje się automatyzacją (Java, Kotlin, czasem też Python) oraz testami wydajności.
Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się zarówno jako prelegent na lokalnych MeetUpach testerskich, jak również prowadząc szkolenia i warsztaty techniczne. Aktywnie zaangażowany w organizację konferencji branżowych (TestWarez, ConSelenium).
Certyfikowany w obszarze automatyzacji testów, technicznej analizy, selenium i innych (ISTQB: TAE, TTA, TA, TM, CTFL, CTFL Agile, CTFL Acceptance Tester; A4Q CST FL).
Obecnie wiceprezes Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych, biorący czynny udział w rozwoju środowiska testerskiego w Polsce i za granicą.
Prywatnie miłośnik kotów, fan grzebania w sprzęcie komputerowym oraz zapalony kibic Widzewa.

Grzegorz na LinkedIn

en_GBEnglish (UK)
Scroll to Top